Robin Hood Romanının Yazarı Kimdir?

kitap özetleri, Robin Hood kitabının Özeti, Robin Hood kitap Özeti, Robin Hood Romanının Yazarı Kimdir, Robin Hood Romanının Özeti, Robin Hood Özeti, Robin Hoodun yazarı kim,robin hood hangi ülkede geçiyor
 
Dünya tarihinin en ünlü kahramanlarından biri olan Robin Hood, zorlu bir dönemde ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. "Zenginden alıp fakire verme" düşüncesi vardır. Tarihte böyle birinin gerçekten yaşayıp yaşamadığı kesin olarak bilinmemektedir.

Robin Hood kitabının yazarı
Howard Pyle'dir.

Robin Hood Romanının Özeti:

robin hood özeti
Robin Hood, on sekiz yaşlarında, gücü kuvveti yerinde, gayet iyi ok kullanabilen bir gençtir. Nottingham Şerifi’nin düzenlemiş olduğu bir okçuluk yarışmasına katılmak için ormandan geçerken, ormancılar kendisine laf atarlar ve aralarında çıkan kavga sonucu, Robin bir ormancıyı oklayarak öldürmek zorunda kalır. Yaptığı işe çok pişman olmuştur; ancak  iş işten çoktan geçmiştir.

Ölen ormancı, Nottingam Şerifi’nin akrabasıdır. Bu nedenle Şerif, Robin’in yakalanması işine özel bir alaka gösterir. Amacı hem akrabasının intikamını almak hem de epey yüklü bir ödüle kavuşmaktır. Kanun kaçağı durumuna düşen Robin, bir yıl boyunca Shenvood ormanına saklanır. Etrafına haksızlığa uğradığı için kanun kaçağı durumnda olan kişileri toplar. Sayıları kısa zamanda yüzü geçen bu insanlar, Robin Hood’u kendilerine lider olarak seçerler. Adaletsiz vergiler, toprak kiraları ya da haksız cezalarla zorla yoksulların parasını alan herkesin parasını alacaklar; ihtiyacı olanlara da yardım eli uzatacaklardı. Bunun yanı sıra, hiçbir çocuğa zarar vermemek, hiçbir kadına kötülük etmemek için yemin ettiler.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar robin Hood hikaye
Yazari kimdir

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni dedi ki...

Robin Hood kitabının yazarı
Howard Pyle'dir.

Unknown dedi ki...

Robin hood hikayesi gerçekmi

Unknown dedi ki...

Robin hood hikeyesi gerçekmi

Yorum Gönder

Bu Hafta En Çok Okunan 5 Konu

Blog Arşivi

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

BEN KİMİM?

Ben bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Bilgilerimi sizlerle paylaşmak ihtiyacı duydum. Çünkü bilgi paylaşılınca eksilmeyen en önemli ihtiyaçtır. Umarım memnun kalırsınız...